25 листопада Папа Римський Франциск звернеться зі словом до українських паломників з нагоди вшанування ювілею 50-річчя перенесення мощів священномученика Йосафата до собору Святого Петра в Римі. Святіший Отець привітає паломників після завершення Архієрейської літургії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив після завершення Архієрейської Божественної Літургії за жертв Голодомору у Соборі Святої Софії у Римі, яка відправлялася 23 листопада, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

Богослужіння розпочнеться о 09.00 на головному престолі базиліки Святого Петра. Очолить Літургію глава УГКЦ Святослав. З ним будуть служити єпископи Синоду УГКЦ. Після звернення Папи Франциска вірні здійснять процесійний похід до гробу св. Йосафата, що знаходиться під престолом св. Василія Великого. Перед мощами українського мученика за єдність відбудеться молитва-величання та освячення його ікони.
Як розповів УНІАН пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії отець Марко, здійснення Богослужіння на головному престолі собору Святого Петра є винятковим привілеєм Папи Римського, однак Папа Франциск цього разу надав таке право главі УГКЦ.

Відео дня

Довідка УНІАН. Перенесення мощів священномученика Йосафата Кунцевича до собору Святого Петра у Ватикані відбулося 22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ. Їх історія є надзвичайно складною: після мученицької смерті святого Йосафата його мощі перебували у різних місцях Литви, Польщі і Білорусі. У 1916 році їх перевозять до костелу Святої Варвари у Відні, а у 1949 році вони потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра.

Священномученик Йосафат Кунцевич – український святий, якого вшановує вся Католицька церква. Відомий як мученик за єдність Церкви, єпископ УГКЦ, архієпископ Полоцької єпархії, народився у 1580 р. у м. Володимирі-Волинському. Будучи єпископом, сприяв піднесенню освітнього рівня духовенства та поглибленню релігійності населення. Активна діяльність Кунцевича, спрямована на поширення впливу греко-католицької церкви, викликала невдоволення серед противників унії. 12 листопада 1623 Кунцевич був вбитий у Вітебську, а знівечене тіло вкинуто до р. Дніви. Йосафат Кунцевич канонізований у 1867 р. Папою Пієм IX. 

Папа Римський Іван Павло II назвав св. Йосафата «апостолом єднання».