Єврейська громада України у співпраці з Українською греко-католицькою церквою заснували особливу відзнаку – медаль митрополита Андрея Шептицького, якою нагороджуватимуть осіб, котрі найбільше прислужилися справі українсько-єврейського примирення.

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.
Як зазначив під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового глава УГКЦ Святослав (Шевчук), митрополит Андрей свого часу, зокрема, підтримував дружні взаємини з представниками різних конфесій та національностей.

Відео дня

«Він листувався з тисячами людей, спілкуючись з різними особами на Сході й на Заході, у тому числі з православними ієрархами по той бік Збруча. І потім, коли горнило революцій і громадянської війни виганяло їх із їхніх єпископських осідків, колишні його опоненти знаходили прихисток і відчинені двері на святоюрській горі в палатах митрополита Андрея. Славний Антоній Храповицький, який ніколи не відзначався надмірною любов’ю до ідеї Української Помісної Церкви, опонент митрополита Андрея, побачив великого чоловіка, який відчинив йому гостинно двері свого дому», - зазначив глава УГКЦ. Він також нагадав, що Андрей (Шептицький) добре знав єврейську мову.

Як розповів архиєрей, сьогодні єврейська громада знаходить його листи і глибоко вражена, що він не тільки писав вишуканою мовою їхньої громади того часу, а й вживав цитати духовних лідерів і мислителів єврейської громади того часу.

«Митрополит Андрей був пророком свого часу, пророком єднання між Церквами, між народами, між світовими релігіями. Особа, яка зуміла залишитися велетнем духу і на цій основі побудувати нове обличчя нашої Церкви ХХ століття, у час коли люди втрачали людську подобу – у горнилі Світових воєн», - наголосив глава УГКЦ.