У Ватикані призначили нового держсекретаря15 жовтня 2013 року в бібліотеці Державного Секретаріату Ватикану відбулось офіційне прощання з вислуженим Державним Секретарем кардиналом Тарчізіо Бертоне та представлення архієпископа П’єро Пароліна, нового Державного Секретаря, повідомив сайт Радіо Ватикану.

Новий держсекретар Ватикану 58-річний італійський архієпископ П`єтро Паролін не зміг взяти участь в офіційній церемонії з нагоди свого вступу на посаду у зв`язку з невеликою хірургічною операцією, він почне виконувати свої обов`язки на кілька тижнів пізніше передбаченого терміну повідомив на церемонії Папа Римський Франциск.

Новий держсекретар - досвідчений дипломата, який був до цього нунцієм (послом Ватикану) в Венесуелі, а перед призначенням на нунція, багато років трудився в Державному Секретаріаті.

Відео дня

Зречення з уряду кардинала Тарчізіо Бертоне, подане у зв’язку з досягненням граничного віку, Папа Франциск прийняв 31 серпня цього року, однак, висловив побажання, щоб він далі виконував обов’язки Державного Секретаря, з усіма повноваженнями, ще до 15 жовтня цього року.

Вселенський Архиєрей прийняв на аудієнції керівників та урядовців Державного Секретаріату, щоб публічно подякувати кардиналові Тарчізіо Бертоне, якому у грудні виповниться 79 років, за його віддане і вірне служіння Апостольській Столиці.

Аудієнція стала нагодою для Святішого Отця висловити подяку та признання також і всім, хто виконує цінну працю в Державному Секретаріаті Ватикану.

У своєму слові на закінчення мандату Державного Секретаря, кардинал Тарчізіо Бертоне подякував Господеві за семирічне служіння поруч із Папою Венедиктом ХVІ та короткий, але інтенсивний період поруч із Папою Франциском.

З нагоди закінчення мандату, Папа Франциск надіслав кардиналові Тарчізіо Бертоне окреме послання.