16 листопада неподалік Парижа, у містечку Санліс (де жила королева Франції Анна Ярославна) відчинять двері нової церкви УГКЦ. Храм Святих Бориса і Гліба нещодавно придбала українська Єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету.
Зокрема, 16 листопада тут відслужать Архиєрейську Літургію, а 17 листопада в соборі Паризької Богоматері відбудеться поминальна відправа за жертвами Голодомору: «Ми згадаємо як мучеників, так і жертв Голодомору. Ми покликані плекати певність про своє майбуття, життєдайно стверджувати свою гідність – не коштом інших, не наперекір комусь, а просто тому, що вона правдива. І цю правду пережити нам сьогодні дано», – зазначив владика Борис (Ґудзяк).
За словами Президента УКУ, храм Бориса і Гліба в серці Європи, куди приїхала в ХІ столітті їхня племінниця Анна Ярославна «мав би бути святинею нашої здатності свідчити і розуміти, що в оболонці нашого тендітного українського буття можна жити гідно і повноцінно, плідно й переможно, перемагати не когось, а себе. У цьому є тотожність, щастя і сила свідків».
Як повідомляли раніше, Церква була придбана за 203 тисячі євро на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади. Левова частка пожертв належить львівським підприємцям, які протягом кількох років підтримують УКУ у Львові: «Приїхавши до Парижа в кінці 2012 року на урочистість у Нотрдам-де-Парі, підприємці зі Львова дружньо вирішили зробити сміливий крок. У країні, де десятиліттями українці як громада не могли скріплювати свою матеріальну інфраструктуру, вони допомогли придбати храм. Кілька десятків відкритих до пригод людей засвідчили, що наша громада в Парижі може рухатися вперед, рости і розвиватися», – зазначив владика Борис.
За попередніми підрахунками, на ремонт та облаштування церкви потрібно 1,5 млн доларів, адже вона вже майже століття не діяла як храм, а була в приватній власності. Також при церкві УГКЦ створять культурний центр Анни Ярославни, метою якого буде представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю. Проектом передбачено, що в приміщенні діятимуть виставки та відбуватимуться різноманітні культурні заходи. Центр Анни Ярославни повинен стати для французів, українців Франції, українців в Україні і у діаспорі місцем, де в Європі шанують українську культуру і розвивають українсько-європейську співпрацю.