Папа Римський Франциск має намір провести масштабні перетворення в Римсько-католицькій церкви. Як повідомив понтифік, йдеться, в тому числі, і про реформу головного адміністративного органу Святого престолу - Римської курії.

Франциск вважає, що церква повинна відкритися сучасному світу, сучасній культурі і це неможливо без реформи керівних органів церкви. За словами Папи, проблемою сьогоднішньої курії є її "ватиканоцентричність, оскільки вона захищає, передусім, інтереси Ватикану, які часом заступають інший світ".

Він назвав "проказою папства" придворних угодників, які безсоромно лестили "лідерам Церкви, які часто були самовпевненими нарцисами". Папа Франциск підкреслив, що Римська курія не є папським двором, але іноді і там трапляються "придворні".

Відео дня

У той же час, Франциск назвав "безробіття молоді і самотність людей похилого віку" найбільшими проблемами сучасного світу. "Літні люди потребують турботи і компанії, молоді - роботи і надії, але вони не мають ні того, ні іншого", - сказав він.

За його словами, це "найбільша невідкладна проблема, яка стоїть перед Церквою". 

ТСН