Глава УГКЦ запросив Предстоятеля УПЦ на освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового 7 червня в рамках візиту в Україну кардинала Курта Коха, президента Папської ради сприяння єдності християн, у Києво-Печерській лаврі відбулася зустріч із Митрополитом Володимиром (Сабоданом), Предстоятелем УПЦ.

У зустрічі взяли участь: Глава УГКЦ Святослав ( Шевчук), нунцій в Україні, Митрополит Антоній (Паканич), Керуючий справами УПЦ , Архиєпископ Олександр (Драбинко), секретар Предстоятеля УПЦ, та Юрій Богуцький, радник Президента України і керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку.

Після слів привітань кардинал Курт Кох передав найщиріші вітання Митрополиту Володимиру від Святішого Отця Франциска.

Відео дня

Під час зустрічі йшлося про перспективи екуменічного діалогу в Україні. Митрополит Володимир констатував, що, на жаль, сьогодні на рівні пересічних вірних екуменічний діалог сприймається як зрада православ’я.

Глава УГКЦ під час зустрічі привітав Митрополита Володимира з ювілеєм 1025-ліття Хрещення Русі-України і повідомив, що представники УГКЦ братимуть участь у всіх державних заходах з нагоди цього Ювілею. Крім того, Верховний Архиєпископ розповів про заходи, які відбуватимуться в УГКЦ з нагоди ювілею Хрещення Русі-України, зокрема про Всецерковну прощу до Києва та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Глава УГКЦ запросив Предстоятеля УПЦ узяти участь в урочистостях з нагоди освячення головного храму греко-католиків. «Це велика і радісна подія в житті нашої Церкви, але наша радість буде не повна, якщо разом із нами не буде наших православних братів», - зазначив Блаженніший Святослав.

Митрополит Володимир подякував за запрошення і побажав Божого благословення для завершення будівництва собору.

ugcc.org.ua