10 квітня завершилося паломництво делегації Української Греко-Католицької Церкви, яку очолив Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), на Святу Землю. Воно було проведено з нагоди Року віри. Паломництво тривало з 4 по 10 квітня.

«Наша головна мета – це паломництво, – наголосив у коментарі Блаженніший Святослав. – Ми вирішили з нагоди Року віри та ювілею 1025-ліття Хрещення Русі-України здійснити молитовну подорож до місця, з якого поширилося на весь світ Христове Євангеліє». Крім того, бажанням делегації УГКЦ є відвідати Єрусалимську Церкву та зустрітися з українцями, які тут працюють.

Цей візит став також відповіддю, візитом вдячності Мелхітській Греко-Католицькій Церкві, зокрема Патріархові Григорію ІІІ і владиці Еліасу (Шакурові) за їхній візит в Україну.

Відео дня

Блаженніший Святослав зустрівся з владикою Еліасом 5 квітня. Результатом зустрічі стала угода, яку підписали високе представництво Мелхітської та Української Греко-Католицьких Церков.

6 квітня Блаженніший Святослав з делегацією відвідав базиліку Благовіщення в Назареті. Після цього Глава Церкви очолив Архиєрейську Божественну Літургію в печері Благовіщення.

7 квітня Блаженніший Святослав очолив Божественну Літургію в соборі Святого Іллі, що в Хайфі. Після Богослужіння делегація зустрілася з вірними УГКЦ та з духовенством Мелхітської Католицької Церкви.

8 квітня Блаженніший Святослав провів на Святій Землі дві важливі зустрічі – з Апостольським нунцієм в Ізраїлі Джузеппе Лаццаротто та Патріархом Римо-Католицької Церкви Єрусалима Фуадом Твалем. Глава УГКЦ і з ними обговорив питання душпастирської опіки для вірних греко-католиків.

Також українська греко-католицька делегація на чолі з Блаженнішим Святославом відвідала храм Гробу Господнього. Паломники вшанували місце, де був розіп’ятий і помер Господь Ісус Христос, та взяли участь у молитовній процесії разом з отцями францисканами.

На завершення візиту, 9 квітня, Предстоятель УГКЦ очолив Богослужіння у храмі Святої Катерини, що у Вифлеємі. У своїй проповіді Першоієрарх УГКЦ подякував єпископам, священикам і мирянам за те, що вже четвертий день поспіль разом подорожують різними святими місцями.

Департамент інформації УГКЦ