Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив делегацію УГКЦ на Святу Землю, яка перебуватиме там з візитом 4 - 10 квітня 2013 року. Паломництво організовано з нагоди Року віри. Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, делегація на чолі з Патріархом Святославом відвідає, зокрема, Тель-Авів, Хайфу, Капернаум, Назарет.

«Наша головна мета – це паломництво, – наголосив у коментарі Блаженніший Святослав. – Ми вирішили з нагоди Року віри та ювілею 1025-ліття Хрещення Руси-України відбути молитовну подорож до місця, з якого поширилася на цілий світ Христова Євангелія». Крім того, бажанням делегації УГКЦ є відвідати Єрусалимську Церкву та зустрітися з українцями, які тут працюють.

Під час свого візиту Предстоятель Церкви з іншими делегатами проведе зустрічі з місцевими католицькими єрархами: Джюзеппе Лазаротто (Mons. Giuseppe Lazzarotto) Апостольським Нунцієм у Ізраїлі та Делегатом для Палестини; Преосвященним Йосефом-Юлесом Дзерею (Mons. Joseph-Jules Zerey), Греко-Католицьким Архиєпископом, Патріаршим Вікарієм Єрусалиму; Преосвященним Фуадом Твалем (Mons. Fuad Twal), Патріархом Римо-Католицької Церкви Єрусалима; отецем Пієрбаттістом Піцабаллом, OFM (Padre Pierbattista Pizzaballa OFM), Хранителем Святої Землі.

Відео дня

5 квітня уже відбулася зустріч з Преосвященним Еліасом Шакуром, архиєпископом і Митрополитом Акки, Хайфи, Назарета і всієї Галилеї Католицької Мелхітської Церкви.

6 квітня Делегація УГКЦ відвідала Базиліку Благовіщення у Назареті, де Патріарх очолив Архиєрейську Літургію в печері Благовіщення.

Цього дня Глава УГКЦ також відвідав Гору Тавор – місце Преображення Христа, та відслужив Велику Вечірню з Литією разом із Архиєпископом і Митрополитом Акки, Найфи, Назарета і всієї Галилеї Католицької Мелхітської Церкви Елієм Шакуром.

7 квітня, на Благовіщення Пресвятої Діви Марії, Предстоятель УГКЦ очолить Літургію в греко-католицькому Катедральному соборі Святого Іллі. Спільно з ним будуть молитися Архиєпископ Eліас Шакур, духовенство Мелхітської Католицької Церкви, а також численні вірні УГКЦ, які з цієї нагоди також прибули з паломництво на Святу Землю. Потім Глава Церкви матиме зустріч з вірними. 7 квітня делегація відправиться у Єрусалим, де пробуде до 9 квітня, звідки відправиться до Вифлеєма. 10 квітня делегація УГКЦ повернеться до Києва.

До делегації УГКЦ ввійшли шість осіб: Блаженніший Святослав, владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Тарас (Сенків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, о. Степан Балагура, Судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархії.