Апостольська нунціатура в Україні та посольство України при Святому Престолі у Ватикані виключають візит Папи Римського Франциска І до України найближчим часом. Про це повідомляє "Правмир" з посиланням на "Українські Новини".

"Ми не знаємо (про візит до України і терміни), якщо будемо знати, то повідомимо... Ще дуже рано - він (Папа Римський) нещодавно був обраний. У липні він буде в Ріо-де-Жанейро, в Бразилії, з нагоди Всесвітнього дня молоді... Про візити повідомляють за 6 місяців - рік", - розповіли в Апостольській нунціатурі.

Зі слів співрозмовника агентства, у диппредставництва поки немає інформації навіть про те, чи розглядається на цей момент у Ватикані можливість візиту Папи Римського до України.

Відео дня

Цю інформацію підтвердили і в українському посольстві.

"Поки що (про візит) не йдеться. Це перспектива віддалена", - зазначив співробітник диппредставництва України при Ватикані.

Український дипломат також повідомив, що наразі ведуться офіційні переговори від України про відвідини Франциска I.

Раніше низка ЗМІ передавали, що голова УГКЦ Святослав (Шевчук) заявив про те, що Папі Римському було направлено запрошення відвідати Україну, і вже зараз необхідно готуватися до цього візиту.

Водночас прес-секретар УГКЦ Ігор Яців розповів Українським Новинам, що запрошення було направлене в привітанні Франциску I з нагоди його обрання Папою Римським.

"Тут ідеться про те, що блаженніший Святослав написав вітального листа Папі Франциску I з нагоди його обрання. Він також запросив при можливості відвідати Україну з нагоди 1025-річного ювілею хрещення Русі. Наскільки це можливо - мені важко говорити", - зазначив він.

З його слів, відповіді на вітальний лист не було.

Як повідомляли Ukranews, аргентинського кардинала Хорхе Маріо Бергольйо було обрано Папою Римським увечері 13 березня. Він став першим єзуїтом і першим латиноамериканцем на Святому престолі.

Після обрання понтифік відмовився від особистого автомобіля і поїхав з Ватикану з рештою кардиналів на автобусі. Пару днів тому стало відомо, що Франциск розгляне можливість закриття Ватиканського банку, який останнім часом опинився в центрі гучних фінансових скандалів.

Днями глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що українцям уже зараз слід готуватися до візиту новообраного Папи Римського Франциска.