Українська правовірна греко-католицька церква не має нічого спільного з католицькою церквою. Це ініціатива іноземців – чехів та словаків.

Про це стверджував під час прес-конференції у Луцьку Блаженніший Савятослав (Шевчук) – глава Української греко-католицької церкви 26 березня, повідомляють "Волинські новини".

На запитання, чи відомо Главі Української греко-католицької церкви про ініціативну групу людей, які називають себе представниками альтернативної церкви – Української правовірної греко-католицької церкви, Блаженніший Святослав розповів, що їм відомо, що є така група людей, зокрема з інших країн, які намагаються привласнити ім’я їхньої церкви.

Відео дня

Правдоподібно, що цьому хтось сприяє чи комусь це потрібно. Очевидно, що ми інформуємо своїх вірян про те, що це формування нічого спільного не має з нашою церквою. Більше того, немає нічого спільного з католицькою церквою - про що є відповідна заява Ватикану. Наскільки мені відомо, люди, які називають себе керівниками цієї ініціативи – мешканці Чехії та Словаччини», - резюмував патріарх УГКЦ.

Довідково:

Украї́нська правові́рна гре́ко-католи́цька церква (УПГКЦ) — незареєстрована, офіційно не визнана релігійна організація в Україні. УПГКЦ виділилась із Української Греко-Католицької Церкви у 2008—2009 роках. Державний комітет України у справах національностей і релігій відмовляє у реєстрації назви «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква», обґрунтовуючи це «повагою до традицій та внутрішніх настанов релігійних організацій» з посиланням на Кодекс Канонів Східних Церков (ККСЦ), у якому назву «Католицька» можна використовувати лише за погодженням з офіційною церковною владою.

Главою самопроголошеної УПГКЦ обрано Михайла Осідача. Членами постійного синоду є Антонін Ілля Догнал, Ричард Методій Шпіржик (Чехія), Роберт Самуїл Обергаусер (Словаччина) і Василь Маркіян Гітюк (Україна). Вони звинуватили керівництво Української Греко-Католицької Церкви в єресях і проголосили про створення «правовірної» церковної структури. Названі особи у 2008 році проголосили, що вони були таємно висвячені на єпископів, однак станом на вересень 2011 року не надали жодних доказів про реальність таких свячень.