Хорватський католицький портал Bitno.net, із посиланням на свого активного співпрацівника єзуїта о. Петра Ноділа, повідомив про кумедний випадок, який сьогодні, 15 березня, стався з новообраним Папою Франциском.

Вранці о 10:15 Святіший Отець зателефонував у Генеральну резиденцію Товариства Ісуса, щоби порозмовляти з о. Генералом. Телефонував особисто, а не, як це було зазвичай, через свого секретаря.

Брат-фіртіянин, який відповідає на дзвінки, підняв слухавку.

Відео дня

«Доброго дня, це Папа Франциск, я хотів би розмовляти з о. Адольфом Ніколасом», – почувся в слухавці голос Папи.

«Ага, а я – Наполеон!» – відповів брат Адреас, холодним рішучим голосом. – «Хто ви насправді?» – строго запитав брат.

«Ні, це направду я – Папа Франциск», – продовжив Папа спокійним голосом.

У цей момент брат-фіртіянин таки впізнав голос Папи, який уже неодноразово чув і сильно перестрашився. «Я взагалі так настрашився, що був такий безпардонний зі Святішим Отцем, що кілька хвиль не міг вимовити жодного слова», – оповідав потім брат Андреас своїм співбратам єзуїтам. – «Я ледве з себе витиснув: Це Андреас, Ваша Святосте…»

«О! Адреасе, як ся маєте?» – продовжив Папа.

«Добре…. Добре… Вибачте… Мені дуже шкода…. Я трішки розгублений…», – пробурмотів брат Адреас.

«Брате Андреасе, не переживайте, все добре. Прошу Вас, з’єднайте мене з отцем Генералом, я хочу подякувати йому за гарного листа, який він мені написав», – продовжив Папа.

«Вибачте, вибачте, Ваша Святосте, відразу Вас з’єдную з отцем Генералом», – заледве зміг вимовити розгублений і перестрашений брат-фіртіянин.

Отцям заледве вдалося заспокоїти брата після цієї оказії.