Греко-католики Франції привітали Блаженнішого Святослава   Сьогодні, 2 грудня, напередодні введення на престол нового Апостольського екзарха, у Франції, в катедрі Святого Володимира Великого, Глава УГКЦ молився Утреню. Після молитви у супроводі Владики Бориса (Ґудзяка) та владик УГКЦ він спілкувався з українською громадою.

   Віряни завірили, що підтримуватимуть Церкву в тих зусиллях, які вона ставить перед єпископами, священиками та мирянами.

   «Для нашого екзархату це велика честь сьогодні вітати Главу нашої Церкви, – сказав Владика Борис, новий Апостольський екзарх у Франції. – Блаженніший просив, щоб відбулася зустріч з духовенством та всіма вірянами екзархату. Ми маємо сьогодні унікальну нагоду послухати слово Глави Церви та поспілкуватися з ним».

Відео дня

   Предстоятель УГКЦ представив єпископів, які прибули на зустріч.

   «Цим візитом єпископів до Парижу ми сьогодні бачимо унікальну ікону нашої Церкви, яка в ці дні звертає свої очі до священиків та вірян Апостольського екзархату у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, – сказав Предстоятель УГКЦ. – Сьогодні історична хвилина, коли Церква призначає свого архиєрея».

   Блаженніший Святослав також відзначив: «Сама історія цього екзархату показує, як мої попередники дбали про українців на цих територіях. По Другій світовій війні наше українство у Франції стало дуже важливим осередком інтелектуального життя. Тут у Франції було започатковано видавання Енциклопедії українознавства та організовано потужний інтелектуальний центр».

   «Сьогодні ми хочемо послужити усім нащадкам, які збудували цю спільноту, щоб їх справа ніколи не зупинилася. Також ми хочемо послужити всім тим, хто приїхав сюди за незалежності України. Як колись, так і на майбутнє ми сподіваємося, що тут буде інтелектуальний центр нашої Церкви. Тому цей екзархат має бути простором служіння Богові та спілкування одне з одним. Саме так можемо проповідувати Христове Євангеліє в сучасних умовах», – сказав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ