У своєму посланні до Константинопольського Патріарха Варфоломія І Папа Бенедикт XVI назвав зв’язок між Римом та Царгородом «глибоким та істинним союзом, навіть якщо все ще недостатньо досконалим, основаним не просто на людській толерантності, але на спільній вірі в Господа Ісуса Христа». Це звернення Папи до Патріарха було зачитане на службі Божій з нагоди звершення пам’яті св. Андрія Первозванного - покровителя Константинопольської Церкви.

   Кардинал Курт Кох, президент Папської ради зі сприяння християнській єдності, щороку очолює делегацію з Ватикану, яка бере участь у цих урочистостях, на знак підтримки всесвітньої згоди двох Церков. Патріарх, у свою чергу, також щороку направляє до Ватикану делегацію під час звершення богослужіння з нагоди свята свв. апостолів Петра і Павла.

   У згаданому листі Понтифік відзначає спільну для обох Церков посвяту «проголошенню милосердної Божої любові до людей у сучасному світі, яку так часто лишають поза увагою, а тому вона не виявляється у своїй істинній сутності, будучи прихованою за мирськими планами й утопіями, що вводять в оману».

Відео дня

   Ця життєво важлива робота, за словами Римського Архиєрея, не повинна ніколи потрапити під будь-яку загрозу через церковні поділи та нетвердість християнської позиції.

КІРІОС