В УГКЦ закликають до поступового і виваженого підходу до процесу поширення трансплантації в Україні.

   «Церква позитивно ставиться до донорства органів. У Католицькій церкві це розглядається як спосіб благодійності, жертовності донора стосовно тієї людини, яка може отримати цю допомогу. Однак абсолютно неприйнятною для Церкви є торгівля органами. Повинно йтися лише про дарування, а не про продаж», – про це заявив відповідальний за соціальне служіння в УГКЦ о. Андрій Нагірняк виданню «Форум», коментуючи законопроект, який Міністерство охорони здоров’я України відправило до ВРУ, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо за життя юридично не оформить відмови.

   Як наголосив о. Андрій, Церква виступає проти комерціалізації процесу донорства. Такий процес є морально неприйнятним, оскільки тіло стає предметом купівлі-продажу: таким чином принижується гідність людини. А ось безкорисливе дарування цілком можливе, і Церква прихильно до цього ставиться. «Також ми виступаємо за те, щоб це було свідоме й добровільне рішення людини», – наголосив представник Церкви.

Відео дня

   Він також зауважив, що впровадження такого закону зараз в Україні може бути передчасним: «Рівень правосвідомості та законності в нашому суспільстві, на жаль, нині ще далекий до того, яким мав би бути. Тому потрібно звернути увагу, чи не викличе введення презумпції згоди, коли всі, хто не напише відмови, погоджуються на трансплантацію своїх органів, якихось зловживань через відсутність законності в нашому суспільстві. У нас з цього приводу існують деякі побоювання».

   Крім того, за словами священика, є ще один момент, який Церква вважає важливим – це те, що цей процес поширення трансплантації, зокрема введення презумпції згоди, мав би починатися та супроводжуватися різноманітними просвітницькими заходами, зокрема інформаційними: роз’ясненням широкому колу громадськості, у чому, власне, полягає донорство органів.

   «Водночас у нас є певні побоювання щодо того, наскільки суспільство готове до введення такого закону. Спершу належить провести масштабну попередню роботу з людьми. Необхідно говорити про те, що є таке поняття, як презумпція згоди. Люди повинні бути інформовані про те, як це все відбувається», – переконує представник Церкви.

ЗІК