На Львівщині відзначать ювілей Добромильської монашої обителі   Сьогодні, 18 листопада в монастирі Святого Онуфрія, що в Добромилі на Львівщині, відбудуться урочисті святкування з нагоди 400-річчя заснування тут монашого життя та 130-річчя Добромильської реформи. Архиєрейську Святу Літургію очолить Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

   Монахи Чину святого Василія Великого живуть своїм внутрішнім духовним життям, однак ведуть відкриту діяльність. Нещодавно в Чині відновили відому довоєнну традицію – утримувати школи, які виховують національно свідомих і глибоко релігійних громадян. Також ченці проводять низку літніх таборів для різних категорій дітей. Під патронатом отців василіан видаються часописи: «Господь і я» (молодіжний) і «Місіонер» (заснований ще до Другої світової війни), «Світло» (в Канаді). У Жовкві, що на Львівщині, є друкарні і видавництво «Місіонер». Про це розповів о. Симеон Манько, ЧСВВ, ігумен Добромильського монастиря Святого Онуфрія, що на Львівщині.

   За словами о. Симеона, ініціатором Добромильської реформи був о. Климентій Сарницький, тодішній протоігумен василіан.

Відео дня

   «Спостерігаючи занепад наприкінці ХІХ століття, в листі до Святішого Отця Лева ХІІІ він подав обґрунтовані пропозиції щодо способу проведення реформи. Згодом ці пропозиції стали основою Апостольської конституції «Singulare Praesidium», якою Лев XIII започаткував реформу Василіанського чину», - пояснив ігумен Добромильського монастиря.

   Програма святкування: 18 листопад (неділя)

    9.00 – Урочиста Утреня. Освячення води.
   10.30 – Зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.
   11.00 – Архиєрейська Свята Літургія. Освячення ювілейного хреста.

Департамент інформації УГКЦ