Глава УГКЦ представив Папі динаміку розвитку церкви за рікУ п’ятницю, в Апостольському палаці Ватикану Святіший Отець Бенедикт XVI прийняв на аудієнції Главу Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (ШЕВЧУКА). Під час зустрічі глава УГКЦ представив Святішому Отцеві динаміку розвитку церкви за останній рік.

У своєму слові предстоятель УГКЦ підсумував свої пастирські візити до українських єпархій та екзархатів в Північній та Південній Америці, Західній Європі та Україні.

У своїй презентації він наголосив на глобальному характері УГКЦ як церкви, що сьогодні проповідує Боже Слово у різних культурних контекстах, проінформував Його Святість про прийняту стратегію розвитку церкви на період до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

Відео дня

Особливе зацікавлення у Бенедикта XVI викликав подарований йому Блаженнішим Святославом новий Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха», який, за словами Святішого Отця, є надзвичайно важливим надбанням УГКЦ та необхідним інструментом для реалізації вищезгаданої стратегії.

Святіший Отець цікавився також суспільно-політичною ситуацією в Україні, станом судівництва та свободи слова, розвитком екуменічного діалогу та міжцерковних стосунків в Україні. Багато уваги було присвячено розвитку душпастирства серед українських емігрантів в країнах Західної Європи та греко-католиків Росії.

На завершення зустрічі Святіший Отець висловив своє задоволення динамікою розвитку Української греко-католицької церкви, підтримав спільні зусилля УГКЦ та РКЦ в Україні  щодо захисту життя ненароджених дітей і гідності сім’ї та засвідчив про свою повагу і молитву про український народ та його державу.

Департамент інформації УГКЦ