Патріарх Святослав (ШЕВЧУК) вважає за неможливе і нечесне бути в усіх місцях, де представляє себе політикум, коли суспільство є роз’єднаним. Про це він сказав у інтерв’ю газеті “День”, відповідаючи на запитання про неучасть представників УГКЦ у Молебні, який на День Соборності організували представники опозиції. Предстоятель УГКЦ підкреслив, що УГКЦ завжди вважала себе частиною громадянського суспільства, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

“Щоразу, коли воно проявляється, стараємося бути присутніми в тих його проявах. Натомість намагаємося не дати, щоб нас втягнули в політичну боротьбу. Так, торік Блаженніший Любомир (ГАЗУР) озвучив нашу позицію: у День Соборності, коли українське політичне суспільство є роз’єднаним, бути одночасно у всіх місцях, де представляє себе політикум, неможливо і нечесно. Цього року я продовжив тактику свого попередника”, – підкреслив він.

Патріарх Святослав уточнив, що це робиться не для того, щоб зневажити якусь політичну силу чи дати їй політичну оцінку, а тільки щоб “засвідчити наше намагання не втручатися в політичну боротьбу”.

Відео дня

“Отож, – каже він, – я не був серед інших предстоятелів, які разом з Президентом клали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлові Грушевському, ні на Софійському майдані, де під прапорами різних партій були представники традиційних християнських церков. Лише на Державному акті соборності – аби показати, що греко-католики святкують це свято».

Пояснюючи, в який спосіб греко-католики святкували згадану подію, Блаженніший Святослав говорив про те, що фундаментом соборності українського народу має стати духовна єдність. «Тому 22 січня ми започаткували Тиждень молитов за єдність між християнами”, – завершив Глава УГКЦ.