До 9 вересня 2012 р. в Капітолійському музеї, розташованому в центрі Риму, можна оглянути виставку «Lux in Arcana: Ватиканський Секретний Архів», присвячену 400-річчю згаданої ватиканської інституції. Відкриття виставки, назву якої з латинської мови можна перекласти як «Пролити світло на таємне», відбулося в середу, 29 лютого, повідомляє Радіо Ватикану.

Це унікальна в історії церкви подія. Вперше для широкого загалу стануть доступними біля сотні документів, які стосуються 12-ти сторіч історії церкви: від VIII до XX. Вперше ці документи покинули кордони Ватикану.

Завданням виставки є пояснити та розповісти чим є та як функціонує Папський Архів, а також «вчинити видимим невидиме», даючи доступ до речей, які до цього часу зберігалися на приблизно 85-ти кілометрах полиць Ватиканського Секретного Архіву.

Відео дня

Серед документів, які можна побачити на виставці, акти з процесу Галілео Галілея (1633), Privilegium Ottonianum, яким імператор Оттон І зобов’язувався захищати Папу від нападів агресорів (962), Булла про екскомуніку Мартіна Лютера (1520), зречення з уряду Папи Целестина V (1249), догма про Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці з печаткою Папи Пія ІХ (1854), лист святої Бернадети Субіру до Святішого Отця, лист англійських парламентарів до Папи Климента VII у справі подружжя короля Генріха VIII, процес французького короля Филіпа Прекрасного проти Ордену Тамплієрів, як також більш сучасні, але маловідомі документи, як, наприклад, з часів другої світової війни.

Виставка організована в співпраці з мерією Риму, при осідку якої й розташований Капітолійський музей. Це місце обрано з огляду на те, що у ватиканських приміщеннях бракувало відповідного місця для такої експозиції. Символічним є й те, що органи управління містом розташовувалися тут також за часів Папської держави.