Папський вікарій Римської єпархії кардинал Агосціно Валліні повідомив про початок проведення беатифікаційного і канонізаційного процесів Папи Римського Бенедикта XIII (1649-1730), повідомило Радіо Ватикан. Бенедикт XIII (в миру - П`єтро Франческо Орсіні, Pietro Francesco Orsini) - Папа Римський з 29 травня 1724 р. Він був ченцем домініканського ордена, кардиналом (1672), архієпископом Чезени (1680) і Беневенто (1686).

Після свого обрання на Римську кафедру він з папського двору переселився в побудовану спеціально для нього просту чернечу келію. Виступав проти розкоші кардиналів і світськості духовенства. У 1725 скликав Латеранський собор, підтвердив буллу «Unigenitus», яка засуджує Янсенізм - течія в католицизмі, початок якому поклав нідерландський богослов XVII в. Янсен.

Янсеністи різко виступали проти єзуїтів. Янсенізм поширився головним чином у Франції (центр - Пор-Руаяль) і втратив значення до середини XVIII століття.

Відео дня

Бенедикт XIII помер 21 лютого 1730 в Римі. Його тіло покоїться нині в домініканської базиліці Санта Марія над Мінерва, неподалік Пантеону.

Седмиця.