На 102-му році життя помер найстарший священик УГКЦ14 лютого на сто другому році життя відійшов у вічність священик-емерит Стрийської єпархії о. Богдан Нуд, найстарший єрей Української Греко-Католицької Церкви. О. Богдан Нуд прожив минуле століття і на собі відчув всю складність ситуації, в яку радянський режим поставив Україну і Греко-Католицьку Церкву зокрема.

Чин похорону відбудеться 16 лютого у Львові, повідомляє прес-служба Стрийської єпархії УГКЦ.

Богдан Нуд народився 19 березня 1910 року у с. Лагодів Перемишлянського р-ну Львівської обл. у родині вчителя. Своє навчання розпочав у народній школі поблизу Гошева, пізніше — у гімназії «Рідна школа» у м. Долина, що на Івано-Франківщині. Відтак, перевівся у польську гімназію м. Стрий. Згодом один рік провів в українській школі у Перемишлі (Польща), однак, через розпорядження тогочасної влади, був змушений повернутися у польську гімназію.

Відео дня

1929-1935 рр. – навчався у Львівській греко-католицькій семінарії, за ректорства Йосипа Сліпого. Незадовго одружився та через рік по закінченні семінарії отримав священицьке рукоположення.

Здійснення душпастирського служіння розпочав у с. Тухля, далі – у Вовкові біля Львова. На цих парафіях о. Богдан виконував служіння не довго. Однак, починаючи уже з 1937 року, отримав парафію у селі Загірочо, що біля Ходорова на Львівщині, де залишився душпастирювати аж до 1999 року, тобто 62 роки, за що отримав титул почесного Пароха с. Загірочко. Останнім часом проживав у м. Львові.

РІСУ