У католицьких храмах Росії 14 лютого відзначалося свято свв.Кирила і Мефодія, а не День усіх закоханих, повідомив генеральний секретар Конференції католицьких єпископів Росії о.Ігор Ковалевський. Він відзначив, що мученик ІІІ ст., єпископ італійського міста Терни св.Валентин вшановується і католиками, і православними, але його спомин сьогодні є необов’язковим.

«У Католицькій Церкві 14 лютого – день пам’яті святих Кирила і Мефодія, Покровителів Європи», – сказав генеральний секретар єпископату. Він не виключив можливість приватних ініціатив на вшанування цього святого. Однак, на думку о.Ігоря, набагато більше для Дня закоханих пасує урочистість Святої Родини. Існує традиція поновлювати подружню присягу цього дня. Крім того, є ще й свято покровителя сімей – св.Йосифа, який відзначається 19 березня. За однією з версій, Валентин – це ім’я єпископа, який жив за часів переслідувань християн імператором Клавдієм. Одного разу Валентин зцілив від сліпоти дочку сановника Астеріуса, після чого вся його родина прийняла християнство. Це викликало гнів імператора, і 14 лютого 269 року єпископові відрубали голову.

В ті дні у Римській імперії відбувалися щорічні урочистості на честь богині Юнони – покровительки закоханих пар. Однією з традицій свята було дарувати один одному записки з іменами закоханих, і цей звичай поширився також і серед християн.

Відео дня

Церква не засуджує любов та особливу увагу людей одне до одного у день св.Валентина, «але любов пов’язана з відповідальністю, і Церква закликає закоханих думати один про одного не тільки цього дня», – сказав о.Ковалевський.

Кредо