Конгрегація Віровчення опрацювала окремі душпастирські вказівки щодо проведення Року віри, який розпочнеться 11 жовтня 2012 року, а завершиться 24 листопада 2013 року. Душпастирські вказівки стосуються Церкви взагалі, окремих єпископських конференцій, дієцезій та парафій і спільнот.

Документ пригадує, що цей Рік буде сприятливою нагодою для вірних якомога глибше зрозуміти, що фундаментом християнської віри є зустріч з особою воскреслого Ісуса Христа, що віра є даром, який треба наново відкривати та свідчити. Рік віри, читаємо у вказівках Конгрегації Віровчення, має на меті спричинитися до навернення до Господа Ісуса, щоб усі вірні були Його вірогідними й радісними свідками.

На вселенському рівні, зазначається в документі, головною церковною подією на початку Року віри буде ХІІІ Загальна Асамблея Синоду Єпископів, яку Папа Бенедикт XVI скликав на жовтень 2012 року, а її тема: «Нова євангелізація для передавання християнської віри». Конгрегація Віровчення заохочує протягом Року віри здійснювати прощі до Риму та до Святої Землі. Корисною буде особлива набожність до Пресвятої Богородиці, як до образу Церкви. Висловлюється сподівання, що особливим досвідом віри для молоді стане Всесвітній День Молоді у Ріо-де-Жанейро. Бажаним є проведення різних зустрічей, конгресів, які сприятимуть зустрічі з автентичним свідченням віри. Всіх вірних заохочується поглиблювати знайомство з документами Другого Ватиканського Собору та з Катехизмом Католицької Віри. Крім того, Папська Рада сприяння єдності християн організує відповідні екуменічні зустрічі, а при Папській Раді сприяння новій євангелізації буде створено окремий секретаріат, який координуватиме різні ініціативи відомств Апостольської Столиці, пов’язані з Роком віри.

Відео дня

На рівні Єпископських Конференцій заохочується проведення спеціальних семінарів, присвячених питанням віри та свідчення, перевидання документів Другого Ватиканського Собору, Катехизму Католицької Церкви та його Компендіуму, зокрема, у кишенькових та економних форматах, та поширювати їх за допомогою сучасних технологій, а також подбати про їх переклади тими мовами, якими це ще не було зроблено. Крім того, слід подбати про поширення відповідних телевізійних та радіопередач, сприяти пізнанню місцевих святих і блаженних, як автентичних свідків віри, належно оцінити роль мистецтв у свідченні віри. Конгрегація Віровчення радить також подбати про видання апологетичних посібників та перевірку існуючих катехитичних видань щодо їхньої узгодженості з Катехизмом Католицької Церкви.

На рівні дієцезій рекомендовано організувати в кожній місцевій Церкві богослужіння з нагоди відкриття та завершення Року віри. Конгрегація Віровчення заохочує провести в кожній дієцезії день, присвячений Катехизмові. Єпископам запропоновано звернутися до вірних з пастирським листом на тему віри, пригадуючи також про важливість Другого Ватиканського Собору в житті Церкви. На його документах слід зосередити постійну формацію місцевого духовенства. Під час Великого Посту єпископам рекомендовано провести покаянні богослужіння, зокрема, прохаючи прощення за гріхи проти віри. Бажаними є також зустрічі та різні нагоди діалогу з академічним середовищем та світом культури. Рік віри також є слушною нагодою, щоб звернути увагу на діяльність католицьких шкіл.

На рівні парафій, спільнот та церковних асоціацій та рухів, заохочується, щоб всі вірні ознайомилися з Апостольським Листом Porta fidei Святішого Отця Бенедикта XVI. Рік віри повинен стати нагодою для поглиблення життя Святими Тайнами. Бажано, щоб священики приготували цикли проповідей про віру та її окремі аспекти. Заохочується поширення Катехизму Католицької Церкви та інших посібників в родинах, покликаних бути домашньою Церквою. Бажаним є проведення народних місій та інших ініціатив на парафіях та в місцях праці. Членів чернечих інституцій заохочується до старань у ділянці нової євангелізації, а контемплятивні спільноти запрошені до особливої молитви за оновлення віри Божого люду.

«Віра є одночасно особистим та спільнотним актом: вона – Божий дар, яким слід жити у великій спільноті Церкви та передавати його світові», – йдеться у заключній частині вказівок Конгрегації Віровчення, де зазначається, що кожна ініціатива з нагоди Року віри покликана сприяти радісному відкриттю віри та оновленому її свідченню.

Нагадаємо, про проведення Року віри Папа оголосив у жовтні 2011 року. До цієї події Бенедикт XVI написав Апостольський Лист «Porta fidei» (Двері віри). Рік віри буде присвячений 50 річниці ІІ Ватиканського Собору.

Радіо Ватикан