Тема і справжній зміст Різдва можуть бути точкою дотику для багатьох різних культур в Україні, які все-таки визнають своє християнське коріння.

Таку думку Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив у інтерв’ю «5 каналу», відповідаючи на запитання, яке ставлення УГКЦ до мультикультурності як концепції співжиття в Україні.

Він зазначив, що ми сьогодні живемо в період, коли формується нова культура. Йдеться про феномен глобалізації, який може мати як негативне, так і позитивне значення, відповідно до свого наповнення.

Відео дня

На думку Блаженнішого Святослава, якщо через формування нової культури руйнуються загальнолюдські цінності чи навіть християнське коріння Європи, то, очевидно, такий феномен може мати багато негативних рис.

«Свого часу, – каже він, – Україна пережила творення «єдиного совєтського народу», коли намагалися вирвати з українського серця культурні багатства, якими володіла Україна... Якщо поглянути на сучасну Україну, то так, у ній є багато національностей, але все-таки маємо феномен української культури, який сьогодні переживає процес нового осмислення, віднайдення і свого коріння, і своєї історичної спадщини. Тому, думаю, мультикультурність в Україні набуватиме нової дискусії, нового шарму, нового характеру».

«Гадаю, – продовжив Блаженніший Святослав, – усе-таки Різдво, його тема і справжній зміст може бути точкою дотику для багатьох різних культур, які визнають своє християнське коріння. Таїнство Різдва є набагато глибшим й цікавішим, ніж нам часом видається», – завершив Глава Церкви.

 

Департамент інформації УГКЦ