Проповідь віри в Воплочене Слово є серцем місії Церкви, - підкреслив Папа, звершуючи у ватиканській базиліці першу вечірню Урочистості Пресвятій Марії Богородиці. Вечірня завершилася гімном подяки Te Deum та відвідуванням різдвяного вертепу на площі святого Петра.

Гімн Te Deum пролунав вчора ввечері під склепами ватиканської Базиліки, щоб переступити поріг 2012 року і віддати в руки Господу "трагедії цього світу і надії на краще майбутнє". Так Папа пояснив духовну наповненість гімну, згадавши про те, з яким схвилюванням і передчуттям ми очікуємо нового року, ще раз замислюючись над тим наскільки швидкоплинне життя. Нас не покидає питання: у чому сенс наших днів, особливо тих, що наповнені болем і скорботою. Відповідь - підкреслив Бенедикт XVI, - "дана нам в особі Немовляти, що народилося дві тисячі років тому у Вифлеємі, і Яке сьогодні є Самим Життям":

"У єдине тіло людства, яке роздирають несправедливістю, злом і насильством, вривається вражаючим чином радісна і звільняюча звістка про Христа Спасителя, Який в таємниці Свого Втілення і Народження дає нам побачити доброту і ніжність Бога".

Відео дня

Його Народження змітає геть "наші тривоги про швидкоплинність і безповоротність часу" і народжує в нас "безмежну довіру до Бога, Який, як ми знаємо, любить нас". "Людина, - додає Папа - більше вже не раба часу, який проходить без сенсу", але "дитина Бога, Який спокутував людство, даючи йому в якості нової перспективи життя вічну любов". "Церква, - підкреслив Святіший Отець, - живе цією істиною і сповідує її, і має намір проголошувати цю істину сьогодні з новою духовною силою":

"Учні Христа покликані відродити в собі і в інших прагнення до Бога і радість жити Ним і свідчити Йому, починаючи з дуже особистого питання: чому я вірю?".

Тобто, мова йде про те, щоб оживити віру, яка стала б основою "нового гуманізму, здатного відродити культуру і соціальне зобов`язання".

"Проповідь віри в Воплочене Слово є серцем місії Церкви, і вся церковна громада повинна знову відкрити для себе, з новим місіонерським запалом, це нагальне завдання. Особливо молоді покоління, які особливо відчувають дезорієнтацію, у зв’язку з нинішньою кризою, не лише економіки, але і цінностей, повинні визнати в Ісусі Христі ключ, центр і мету всієї людської історії ".

Звідси необхідність підтримувати батьків, "перших наставників своїх дітей" у їх виховній місії за допомогою відповідних ініціатив. Далі Папа закликав церковні громади до кращого розуміння Таїнств, "через які людина стає причасником життя Самого Бога":

"Нехай не буде нестачі в Церкві Риму вірних-мирян, готових внести свій вклад у творення живих громад, які дозволять Слову Божому увірватися в серця тих, хто не знає Господа, або віддалилися від Нього".

Найбільше завдання полягає в тому, щоб "повністю присвятити себе служінню задуму Божому", "повернути душу нашому суспільству". Після закінчення богослужіння у Ватиканській Базиліці Бенедикт XVI помолився перед різдвяним вертепом на площі св. Петра.

 

radiovaticana.org