Папа Римський Бенедикт ХVI привітав хрещений світ зі святом Різдва Христового. Його сьогодні відзначають на землі за григоріанським календарем понад 1 млрд. людей, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Рівно опівдні за місцевим часом понтифік з`явився на центральному балконі собору Святого Петра, прикрашеному особистим папським гербом. Оркестри карабінерів і швейцарських гвардійців виконали державні гімни Ватикану й Італії. Римський первосвященик звернувся до віруючих з традиційним посланням "Урбі ет орбі" / "Місту і світу" /. Його слухали десятки тисяч прочан, які зібралися на головній ватиканській площі навколо різдвяної ялинки, доставленої сюди з Карпатських гір, а також мільйони телеглядачів по всьому світу.

У сьогоднішній проповіді знову пролунав заклик до жителів Святої Землі - ізраїльтянам і палестинцям - прийти до співіснування та миру.. Папа висловив надію на припинення насильства в Сирії, яке забрало багато людських життів, про умиротворення в Іраку та Афганістані, інших частинах Близького Сходу. Суверен Ватикану згадав і інші "гарячі точки" планети, у тому числі на африканському континенті / Африканський Ріг, південь Судану, Північну Африку, район Великих озер / і в Азії / Філіппіни, постраждалі від повені /.

Відео дня

Завершуючи звернення, понтифік промовив слова різдвяного вітання на майже 70 мовах.