У цю дощову ніч з 24 на 25 грудня рекордна за останні 10 років кількість паломників і туристів зібралися у Віфлеємі, щоб разом відсвяткувати Різдво Христове.

Палестинські чиновники у Віфлеємі кажуть, що разом тими, які вже перебували в місті, загальна кількість туристів і паломників становить 120 000 - і це приблизно на 30 відсотків більше, ніж торік, повідомляє AP.

«Ми любимо ділити це свято з нашими християнськими братами, - каже 46-річний Амал АЯШ, який приїхав на площу перед Базилікою Різдва Христового разом зі своїми трьома доньками, чиї обличчя сховані за хіджабу - це і палестинський свято, іми любимо приїжджати сюди і дивитися на урочистості».

Відео дня

Сьогодні тільки приблизно третина жителів Віфлеєма є християнами. Це відображає загальну тенденцію втечі християн з Близького Сходу, що стала актуальною в останнє десятиліття. Тільки 60 000 християн живуть на палестинських територіях, складаючи менше ніж 2 відсотки населення, згідно з даними, які приводять палестинські відомства.

«Ми святкуємо це Різдво, сподіваючись, що в найближчому майбутньому отримаємо право на самовизначення, право встановити нашу власну палестинську державу на палестинських землях. Саме тому це Різдво унікально», - сказав напередодні мер Віфлеєма, християнин Віктор БАТАРСЕ.

Православие.Ru