Завдяки Івану Павлу II прощення стало не тільки особистим актом, а й політичною реальністю, що веде до справжнього примирення. Про це зазначив Держсекретар Ватикану в південній Італії, вибираючи премію миру імені бл. Івана Павла II, призначену місцевим культурним товариством Anassilaos із Реджіо Калабрія.

Кардинал БЕРТОНЕ зауважив, що вже від найпершої своєї енцикліки Redemptor hominis Папа вказував на необхідність поваги до прав людини, як основи миру. Саме міцний зв’язок справедливості й миру був серцем його численних виступів у всесвітній перспективі.

Кардинал нагадав, що Іван Павло II не тільки говорив про мир і примирення, а справді будував їх. Це було можливе, зокрема, завдяки його подорожам, ініціативам на міжнародних форумах, щоб запобігти спалаху чергових конфліктів, чи міжрелігійній зустрічі в Асижі.

Відео дня

"У тому, що він робив, він продовжував приклад своїх попередників", – сказав секретар держави Ватикан, нагадавши заклик Павла VI "Ніколи більше війни", Pacem in terris Івана XXIII і слова Пія XII: "З миром нічого не втрачається, з війною – усе".

КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ