Католики Севастополя відзначили 100-річчя неповерненого їм храму

06:46, 27 листопада 2011
Католицизм
9 0

Біля кінотеатру провели літургію

100-річчя севастопольського храму Священномученика Климента Римського відзначили у суботу парафіяни місцевої римсько-католицької общини Священномученика Климента Римського і священики Одесько-Сімферопольської Єпархії Римсько-католицької Церкви в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, з нагоди ювілею у будівлі комунального кінотеатру «Дружба», під який з 50-х років минулого століття використовується колишній католицький костьол, за участі близько 150 осіб відбулася літургія на чолі з єпископом Одесько-Сімферопольської єпархії Римсько-католицької церкви в Україні владикою БРОНІСЛАВОМ.

«Ми зібралися біля нашого храму, щоб молитися і просити Господа Бога послати своє милосердя, щоб до нас, віруючих, якнайшвидше повернувся наш храм, який є нашим, але поки що нам недоступним. Ми також молимося за місцеву владу, яка керує Севастополем, щоб вони повернулися обличчям до народу, щоб вони любили народ, поважали народ і служили народу, який їх обрав. Ми сподіваємося, що прийде хвилина, і вони повернуть храм, не боячись і не думаючи, що в цьому питанні якась політика. Бо храм потрібний віруючим», - сказав під час служби владика.

В ході літургії також вшагнували пам`ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Як повідомляв УНІАН, 13 вересня Севастопольська міська рада в черговий раз відмовилася безоплатно передати католикам будівлю колишнього католицького храму, в якому в післявоєнні роки розміщується кінотеатр.

У поточному році міськрада Севастополя на своїх пленарних засіданнях кілька разів відмовляла депутатам і безпосередньо Релігійній громаді в передачі будівлі колишнього храму. А вперше міськрада Севастополя відмовила католикам в 1999 році.

Довідка УНІАН. Храм Священномученика Климента Римського побудовано в 1911 році на кошти севастопольських католиків. У 1936 році настоятель храму священик Матвій Гудайтіс був розстріляний, а костьол закритий. У 1941-1942 роках костьол постраждав від бомбардувань, проте близько 80% будівлі уціліло. У 1958 році за проектом архітектора Брауде храм був перебудований під кінотеатр. Католицька община Севастополя протягом багатьох років безуспішно намагається повернути будівлю костьолу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter