«Я б хотів, щоби всеукраїнська акція "Запали свічку" охопила всі українські родини і домівки, адже цього дня ми повинні бути справді єдині. Полум`я свічки пам`яті повинно зцілити нашу свідомість, щоби ми могли у майбутньому запобігати таким лихоліттям», - сказав Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв`ю для радіо «Воскресіння».
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ вважає, що спомин про цю трагічну сторінку історії нашого народу є вкрай необхідним, адже Голодомор, окрім того, що забрав величезну кількість невинних життів, завдав ще й глибокої рани соціальній свідомості українського народу, внаслідок чого багато людей і сьогодні бояться говорити про це, навіть на політичному рівні. Тому Глава УГКЦ закликає українців в День вшанування пам`яті жерт Голодомору, 26 листопада 2011 року, долучитися до загальноукраїнської акції «Запали свічку», поставивши на підвіконнях своїх домівок запалені свічки.
«Спомин про Голодомор 1932 -1933 років є пам`яттю, котра зцілює і дає можливість визволитися від того паралізуючого страху, який панував у часи комуністичної ідеології. Зцілення пам`яті українського народу робить нас здатними не допустити того, щоб у майбутньому будь-яка інша людиноненависницька ідеологія могла завдати подібного удару», - сказав Блаженніший Святослав (Шевчук).
***
Акція «Запали свічку» відбувається у День пам`яті жертв голодоморів у четверту суботу листопада кожного року. Традиційно о 16.00 пам`ять загиблих внаслідок геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та ставлять запалену свічку на підвіконні. У великих містах України на головних майданах кожен охочий може запалити свічку пам`яті.