Колишній Глава УГКЦ кардинал Любомир (ГУЗАР) упевнений, що дух Помаранчевої революції не загинув і всі українці можуть «перетворити цей дух на чин». Про це йдеться у блозі екс-глави УГКЦ на сторінках «Української правди», де колишній предстоятель УГКЦ розмірковує на тему, чи винесло українське суспільство уроки з подій семилітньої давності.

Як наголошує кардинал, Помаранчевою революцією захоплювалися у всьому світі, як подією небуденною. Проте минуло кілька років і ми про неї забули

«Однієї середи, пізньою весною 2005 року, я сидів під час загальної папської аудієнції на площі Святого Петра в Римі біля кардинала з Таїланду, який несподівано, звернувшись до мене, сказав: "Розкажіть мені про ту Вашу Помаранчеву революцію", - пригадує він.

Відео дня

Колишній Глава УГКЦ розповідає, що з подібним проханнями до нього звертався у Римі і громадянин однієї африканської країни, а депутати німецького парламенту прийшли до залу засідань із помаранчевою атрибутикою.

«Минуло декілька років. Питаємо себе: чужинці з різних кінців світу захоплювалися нашою Помаранчевою революцією, а чому ж ми про неї забули?», - запитує кардинал і тут же дає своє пояснення.

«Ми голосно заявляємо, що любимо Україну. Рівно ж усюди стверджуємо, що бажаємо демократії в нашій країні. Це дуже гарно звучить, але може бути засобом, щоби приспати голос свого сумління. Великою є спокуса ховатися за абстрактні поняття: любов до України, прагнення демократії тощо», - підкреслив екс-глава УГКЦ.

«На Майдані в Києві сім років тому стояла не Україна, стояли конкретні люди – українці. Вони не прагнули "демократії", а домагалися правди і справедливості», - каже кардинал.

Колишній предстоятель УГКЦ, утім вважає, що справа Помаранчевої революції не пропала, а її дух не загинув.

«Подія, відома під назвою “Помаранчева революція”, минула, однак, я переконаний, її дух не загинув. Тому ми всі – від найстаршого до найменшого ? повинні перетворити цей дух на чин.

Як це зробити? Поважати кожного співвітчизника, говорити правду, віддавати кожному те, що йому належить...», - заявив кардинал Любомир (Гузар).

РІСУ