Створити у Львові госпіс – медичний заклад для невиліковно хворих дітей запропонували учасники міжнародної конференції «Госпіс – бути разом у стражданні», яка під патронатом римо-католицького Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького 14-15 жовтня відбулася у Львівській латинській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії.

Конференцію організувала парафія львівської латинської катедри за участю Богословського Інституту імені святого Йосифа Більчевського у Львові, Госпісу для Дітей ім. Малого Принца у Любліні, а також Папської Академії Pro Vita. В роботі конференції взяли участь духовенство і монашество різних Церков, науковці, медики і громадські активісти з України та з Польщі.

Учасників конференції привітав митрополит Мокшицький, який в наміренні хворих дітей, їхніх батьків і волонтерів відправив Службу Божу. Дякуючи присутнім у храмі за безкорисливе служіння важко хворим та їхніх родинам, він закликав усіх до молитви за поширення госпісного руху в Україні.

Відео дня

Архиєпископ Мокшицький зазначив, що, незважаючи на те, що у Львові ще нема справжнього госпісу – відповідного приміщення, волонтери вирішили відвідувати невиліковно хворих вдома, що є дуже важливою справою.

Архиєпископ Мечислав, який тривалий час був одним із особистих секретарів блаженного Папи Івана Павла ІІ, пригадав діяльність блаженної Мати Терези з Калькутти та зустрічі з цією монахинею, яку називають іконою милосердної любові. Митрополит Мокшицький доручив її заступництву добру справу учасників конференції, щоби блаженна Мати Тереза з Калькутти духовно опікувалася майбутнім госпісом для львівських дітей.

Радіо Ватикан