"На початку свого служіння як Глави УГКЦ я сказав, що прагнення до єдності та спілкування між Церквами є для нас пріоритетом. У дусі моїх безпосередніх попередників повторюю слова «прощаю і прошу прощення» і сподіваюся на таку ж відповідь з боку православних співбратів", -  про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), виступаючи з інавгураційною промовою перед викладачами і студентами факультету канонічного права св. Пія Х у Венеції.

12 жовтня він виголосив доповідь «Внесок УГКЦ в діалог з православними в католицько-православній спільній комісії».

«Греко-Католицькі Церкви, зокрема в останні два десятиліття, прагнуть дати справжнє свідоцтво їх повного православ`я і соборності, – зазначив Глава УГКЦ. – Після оприлюднення Кодексу Канонів Східних Церков вони ще глибше почали переосмислювати свій особливий статус і намагаються знайти синтез між католицькою і православною еклезіологією. Ми добре усвідомлюємо труднощі, які можуть виникати в цьому процесі, але погоджуємося з абсолютною необхідністю, що такий діалог між католиками і православними слід продовжувати».

Відео дня

На думку Блаженнішого Святослава, Східні Католицькі Церкви можуть зробити істотний внесок у розвиток богословського діалогу з православними, в першу чергу завдяки своїй повній відповідності східній традиції. «Після зустрічі з митрополитом УПЦ МП Володимиром в мене склалося переконання, що ми встановили відносини відкритості і щирості. Ми знаємо про розбіжності, але ми обіцяли працювати разом там, де це можливо. Саме в цій перспективі я хочу продовжити зусилля до єдності нашої Церкви», – наголосив Глава УГКЦ.

Під час перебування у Венеції Главу УГКЦ супроводжував Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії. Крім студентів та викладачів факультету канонічного права, слухали доповідь Блаженнішого Святослава також душпастирі УГКЦ з Венеції і Падуї.

Департамент інформації УГКЦ