Цими днями Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, перебуває у США зі своїм першим архипастирським візитом до цієї країни. Блаженніший Святослав відвідує м. Чикаго, де він бере участь у святкуваннях з нагоди 50-ліття заснування єпархії Святого Миколая Української Греко-Католицької Церкви.
Про це повідомляє

офіційний сайт УГКЦ.


Як повідомили у канцелярії Чиказької єпархії, у четвер, 22 вересня, в день прильоту до м. Чикаго, безпосередньо біля дверей літака Предстоятеля УГКЦ зустрічали Владика Ричард (Семінак), Єпарх Чиказький, та представники духовенства і мирян.
Наступного дня Блаженніший Святослав відслужив Божественну Літургію для учнів та вчителів Школи святого Миколая в Чикаго. Перед Богослужінням учні та вчителі прибули до будинку єпархіальної канцелярії, щоби процесійно увійти до катедрального собору Святого Миколая, де відбувалася Літургія. Глава УГКЦ промовив до учнів та вчителів школи трьома мовами: українською, англійською та іспанською, тим самим даючи приклад різноманітності в єдності віри та Церкви.
Зразу ж після Божественної Літургії учні хлібом і сіллю привітали Блаженнішого Святослава у приміщенні навчального закладу. До уваги Предстоятеля УГКЦ була запропонована святкова програма, підготовлена учнями та вчителями школи. Також відбулося безпосереднє спілкування з високим гостем у формі питань і відповідей.
Після цього Блаженніший Святослав присвятив багато часу спілкуванню з пресою, даючи інтерв’ю для українських та американських журналістів.
Ввечері Глава УГКЦ відвідав спеціальну виставку, присвячену історії розвитку єпархії Святого Миколая з осідком в м. Чикаго, що того вечора відкрилася в Українському національному музеї. На виставці було представлено багато релігійних видань та різноманітні історичні документи, а також особисті речі слуги Божого Митрополита Андрея (Шептицького), який двічі – у 1910 та в 1922 роках − відвідав парафію Святого Миколая в м. Чикаго.
«Без перебільшення можна сказати, що цей ювілей знаменує собою особливий момент божественної благодаті – тої сили Святого Духа, якою Господь будує і розвиває свою Церкву, поширює своє Царство поміж нами», − сказав Глава УГКЦ на офіційному бенкеті з нагоди святкування 50-ліття заснування єпархії.
На переконання Блаженнішого Святослава, саме існування цієї єпархії, як важливої частини Української Греко-Католицької Церкви, її створення, діяльність, як також і цей ювілей є великим Божим даром. «Святкувати цей ювілей означає передусім подякувати Господеві за Його несказанний дар, намагатися хоч трішки зрозуміти та відкрити для себе це таїнственне Боже діло, яке чинить наш Спаситель для своєї Церкви і України через цю єпархію, всім спільно прийняти велику відповідальність та високе завдання, що до неї покликає нас Господь, даруючи нам цю єпархіальну спільноту», − наголосив Предстоятель УГКЦ у Чикаго.

Офіційний сайт УГКЦ

Відео дня