Члени Синоду УГКЦ прийняли рішення про проголошення 2012 року – Роком християнського покликання з наголосом на покликання мирян. Цим рішенням владики також анонсують Головну тему наступного Синоду єпископів УГКЦ – «Миряни». Йтиметься про активність мирян у парафіяльних спільнотах.

В дискусії на цю тему Синодальні отці підкреслили важливість усвідомлення мирянами їх співвідповідальності за стан Церкви і її місію у сучасному світі. Йдеться також про більш активне залучення мирян до євангелізації, про підтримку мирян у їх намаганнях поглибити своє духовне життя. Синод єпископів попросив Главу Церкви Патріарха Святослава звернутися до усіх вірних УГКЦ окремим Пастирським листом про покликання мирян у Церкві. Останній день Синоду єпископів УГКЦ був присвячений редакції листів від Синоду до різних церковних та світських достойників. Зокрема, члени Синоду розглянули Листи до Президента України, Президента Бразилії, Голів єпископських конференцій Бразилії, Аргентини та інших країн Латинської Америки, де перебувають вірні УГКЦ, а також – до Президента Конференції єпископів Латинської Америки (CELAM).

Окремі листи були скеровані до Папи Бенедикта XVI-го та до українських православних єпископів Північної та Південної Америки.

Відео дня

Цьогорічні наради Синоду єпископів УГКЦ закінчилися Урочистим Молебнем до Пресвятої Богородиці. 11 вересня в катедральному соборі св. Івана Христителя в Куритибі члени Синоду на чолі з Предстоятелем Церкви відслужили урочисту Архиєрейську Літургію.

Департамент інформації УГКЦ.