У Львові 10 вересня відбулась процесійна хода з нагоди перенесення реліквій покровителя Львівської архидієцізії блаженного архиєпископа-францисканця Якова Стрепи. Мощі перенесли з личаківського храму святого Антонія, яким опікуються отці-францисканці конвентуальні, до кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.

У процесії, яку очолив єпископ-сеньор Харківсько-Запорізький Станіслав Падевський OFM Cap, взяли участь Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький разом з єпископом-помічником Леоном Малим та єпископ-ординарій Харківсько-Запорізький Мар`ян Бучек (владики Падевський та Бучек у свій час працювали єпископами-помічниками Львівської архидієцезії).

Після прибуття мощей до катедри Службу Божу відправив та виголосив проповідь єпископ Станіслав Падевський OFM Cap.

Відео дня

Блаженний Яків Стрепа належав до ордену Братів Менших та був архиєпископом Галицько-Львівським. До закінчення ІІ Світової війни його реліквії вшановували у Львівській катедрі, а потім, після депортації католиків до Польщі мощі блаженного Якова знаходились у різних храмах Польщі. 2009 року, у 600 річницю смерті блаженного реліквії було привезено до Львова, вони здійснили паломництво парафіями Львівської архидієцезії і зараз знаходяться у головному вівтарі Львівської катедри.

РіСУ