На Тернопільщині у селі Ладичин Теребовлянського району відновили книгу тверезості, започатковану 135 років тому. Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької церкви, чин віднови здійснили керівники митрополичої підкомісії УГКЦ «За тверезість життя» отець Андрій ЛОГІН та терапевт узалежнень Роман ПРОЧКО. Також було відслужено святу літургію в наміренні за зцілення залежних від алкоголю та членів їх родин. У храмі була виставлена копія чудотворної ікони «Неупиваєма Чаша», яку підкомісія «За тверезість життя» передає у кожну церкву села, в якому відбувається започаткування або віднова «Золотої книги тверезості».
Після богослужіння адміністратор парафії о. Роман ЗОЩУК та провідники підкомісії зустрілися із старшокласниками місцевої школи, працівниками селищної ради. Під час реколекційної проповіді особлива увага була приділена проблемі підліткового алкоголізму, який сьогодні охопив біля 40% молоді країни.
«Християнин – це людина, яка за допомогою святої чесноти тверезості плекає у собі образ і подобу Божу, шанує дар здоров’я, який отримала заради власного щастя і добра тих, кого Творець покличе до життя через дар батьківства», – сказав під час реколекційної проповіді о. А. ЛОГІН.
Він також зауважив, що Братство тверезості і книга були започатковані у селі ще в 1875 році. На честь цієї події було встановлено фігуру Матері Божої.
«Золота книга тверезості» залишалася дієвим засобом у боротьбі з пияцтвом аж до встановлення радянського режиму на землях Західної України», – додав отець.
У книзі можна побачити імена близько 2 тис. колишніх мешканців села Ладичин.
Як уже повідомляв УНІАН, книги тверезості в парафіях УГКЦ на Тернопільщині почали запроваджувати минулого року. У цих кнгах парафіяни, які мають проблеми з алкоголем, присягають не вживати спиртного на означений термін.
Книгу тверезості запроваджено в рамках діяльності УГКЦ, спрямованої на подолання алкогольної залежності в українському суспільстві.