З нагоди 10-річчя патріаршого служіння Глави УГКЦ Патріарха Любомира, за участі членів Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, численного духовенства, монашества і чернецтва з усієї України, парафіян храму, представників громадськості та вірян Київської архиєпархії УГКЦ, у храмі Святого Василія Великого у Києві 23 січня 2011 року була відслужена урочиста Архиєрейська Літургія. У святковій Службі Божій також взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван (Юркович) та Владика Станіслав Широкорадюк, єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні.

За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, Літургію очолив владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський УГКЦ.

«Ми вдячні Його Блаженству, Патріарху Любомиру (Гузару), за служіння як Глави нашої Церкви! Це – відповідальне служіння, трудне служіння, повне усяких викликів та перешкод», – сказав у своєму слові владика Ігор (Возьняк). Архиєпископ Львівський висловив подяку Предстоятелю УГКЦ за смиренну послугу на цьому посту протягом десяти років. «Навіть за цей недовгий період вам довелося прийняти немало складних викликів і, довіряючи Богові, ви успішно долали перешкоди, служачи своїй Церкві та своєму народові», – зауважив Владика Ігор.

Відео дня

«Сьогодні знову дякуємо вам за перенесення осідку Глави нашої Церкви зі Львова до Києва, що було сміливим, необхідним і правильним кроком», – наголосив єрарх Церкви і висловив вдячність Патріарху Любомирові за послідовність у напрямку розвитку Церкви.

«Всякі сумніви закрадались і в серця владик, але, Ваше Блаженство довіряло Богу, а довіра Богу дає добрий результат в прямуванні до Нього, до щасливої вічності. Це – сміливе рішення, до якого гідно віднеслися наші владики, щоб говорити про перспективу розвитку нашої Церкви», – зауважив Архиєпископ Львівський.

«Ми хочемо бачити духовний зріст у наших вірних, освячення нашого народу – «Святість об’єднаного Божого люду» (стратегічна мета УГКЦ, висловлена під час Синоду єпископів УГКЦ 2006 року. Це – амбітне бажання, велична перспектива, до котрої прикликається, запрошується кожна вірна душа нашої Церкви. З другого боку, єпископи Церкви та наші священики повинні гідно відповідати своєму покликанню, щоб з достоїнством сповнювати Божу волю», – сказав владика Ігор. За його словами, від святості та праведності кожної особи Церкви буде дуже залежати праведність народу України: «Величезна відповідальність лягає на кожного єпископа, священика, чернечих осіб та мирян УГКЦ, щоб допомагати кожному людському серцю відчинитися на дію слова Господнього. Бо Слово Боже – живе і діяльне», – наголосив у своєму слові Архиєпископ Львівський.

Виступаючи з вітальним словом до Глави УГКЦ, Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович зауважив, що Патріарх Любомир під час свого служіння завжди є близьким до щоденних подій у житті українського суспільства. «Багато хто відзначає, що Ваше Блаженство залишається, напевно, найбільш присутнім єрархом у засобах масової інформації. Ваші думки, ваша мудрість і ваше свідоцтво радикальної євангельської вбогості стали причиною вашої надзвичайної популярності в українському суспільному контексті і заслужено зробили вас одним із найавторитетніших голосів сьогодення», – сказав Апостольський нунцій.

На завершення урочистої Архиєрейської Літургії до присутніх звернувся Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Блаженніший Любомир. У своєму слові Глава Церкви підкреслив, що приймає цей день як подяку, але також як настанову.

«Я дуже вдячний вам, що ви присутні, щоби разом зі мною дякувати, – сказав Глава УГКЦ. – Дякувати, перш за все, Богові, що нашу Церкву кріпив, підтримував у часи переслідувань. Дякувати Богові хочемо і за ті 20 років, коли наша Церква може повертатися до нормального життя. Це також Боже діло», – зауважив Блаженніший Любомир.

При цьому він наголосив, що ті заслуги, про які говорили у промовах, є не його власними успіхами, а результатом праці багатьох: «Це не є щось одностороннє, це є спільна праця. Слово, яке найкраще висловлює – це є «соборна праця»», – підкреслив Патріарх Любомир.

«Двадцять років ми старалися надавати нове життя нашій Церкві, нашому народові. Кожний з нас, відповідно до своїх можливостей», – сказав Предстоятель УГКЦ. За словами Глави Церкви, кожен повинен дивитися вперед, продовжувати працю «сердечно, сумлінно, з усім запалом».