Після беатифікації Іоанна Павла II 1 травня його кров у ампулі помістять в польський санктуарій Божественного Милосердя в Лагевниках.

Про це повідомив агентству KAI колишній особистий секретар покійного понтифіка, а нині архієпископ Краківський кардинал Станіслав Дзівіш.

"Про Іоанна Павла II ми не говоримо як про мученика, але не слід забувати, що він також пролив свою кров на площі святого Петра", - заявив кардинал, нагадуючи про замах на понтифіка 13 травня 1981, коли в нього з близької відстані стріляв турецький терорист Алі Агджа.

Відео дня

Дзівіш додав, що шанування реліквій святих укорінене в традиції перших століть християнства.

Ампулу з кров`ю Іоанна Павла II Дзівіш отримав від лікарів римської клініки Джемеллі у 2005 році перед упокоєнням понтифіка. Кров взяли перед останньою серйозною хірургічною операцією - трахеотомією.

Саме в Лагевниках 17 серпня 2002 понтифік-поляк вчинив акт посвячення світу Божественного Милосердя, "щоб сяйво істини поклало кінець будь-якій несправедливості у світі".

Наступник покійного понтифіка Бенедикт XVI відвідав санктуарій у Лагевниках через рік після свого сходження на папський престол - 27 травня 2006 року.

Лагевніки є одним з найбільш відвідуваних паломниками санктуаріїв у Польщі. Очікується, що після появи ампули з кров`ю блаженного Іоанна Павла II для шанування число паломників зросте.

Нагадеємо, що вже у травні цього року Іоанна Павла II буде зараховано до лику блаженних.

Квитки на беатифікацію Іоанна Павла II не знадобляться.

Для участі в урочистій месі 1 травня на площі святого Петра у Ватикані, під час якої Іоанна Павла II зарахують до лику блаженних, не знадобляться квитки, повідомила в суботу у спеціальному комюніке Префектура Папського дому, яка регулює доступ на богослужіння понтифіка.

Комюніке стало реакцією на тисячі заявок, які надійшли до префектури протягом доби з моменту оголошення дати беатифікації Іоанна Павла II.

Безкоштовні квитки, які Префектура зазвичай поширює на богослужіння Папи Римського, для меси 1 травня скасовані. У богослужінні зможуть взяти участь усі охочі.

Для тих прочан, хто хотів би зайняти місця ближче до вівтаря, доступ на площу святого Петра буде відкрито ввечері напередодні богослужіння з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки. На прилеглих до площі вулицях встановлять монітори.

Мерія Риму очікує прибуття в місто близько 2-х мільйонів паломників, які захочуть стати свідками беатифікації Іоанна Павла II.

Префектура Папського Дому - служба Римської курії, яка піклується про організацію аудієнцій і богослужінь Папи Римського.

***

Іоанн Павло II, який займав Святий Престол майже 27 років, помер у квітні 2005 року.

Беатифікація - зарахування до лику блаженних - у католиків є першою сходинкою до канонізації.

РИА Новости