18-19 вересня у Марійському центрі в селі Зарваниця на Тернопільщині відбудеться міжнародне військове паломництво. Як повідомив кореспонденту УНІАН начальник групи зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління Західного територіального командування ВВ МВС України Вадим ГОЛУБ, загалом на прощу прибуде близько тисячі військових та декілька тисяч прочан.

«Цього року захід набуде міжнародного статусу. Окрім військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил, державної прикордонної служби України, МНС та міліціонерів до прощі долучаться представники військових ординаріатів Польщі та Німеччини», – зазначив В. ГОЛУБ.
За його словами, провести це паломництво організаторів надихнули позитивні враження від першого паломництва військових до Зарваниці, яке відбулося у вересні минулого року.
«У лютому 2010 року в Мадриді на світовому з’їзді головних військових капеланів фільм про перше всеукраїнське військове паломництво вразив усіх присутніх. Військові капелани інших країн найбільше дивувалися великій кількості українських військових, які йшли до сповіді. Їх також вразило, що українські вояки мають велику потребу у спілкуванні із священиками, чого західним духівникам дуже бракує», – додав заступник департаменту УГКЦ і справах душпастирства силових структур України отець Любомир ЯВОРСЬКИЙ.
Проща воєнних розпочнеться 18 вересня із молебню до Пресвятої Богородиці, панахидою за загиблими військовослужбовцями та покладанням вінка до пам’ятника «Загиблим за волю України». Після урочистої ходи до скульптури Матері Божої відбудеться церемонія посвячення хоругв.
Після обіду для прочан біля джерела, де об’явилась пресвята Богородиця, та Парафіяльного храму гратимуть оркестри внутрішніх військ та Збройних Сил України.
Надалі учасники разом із священиками пройдуть Хресною дорогою. Після вечері запланована літургія та похід зі свічками. По завершенні всіх чекає концертна програма та нічні чування при світлі ватри.
19 вересня відбудеться урочиста літургія та закриття паломництва.

 

Відео дня