У всесвітній Екологічний День Творця - 14 вересня, в Українській Греко-Католицькій Церкві молилися за стан навколишнього середовища. Як повідомили УНІАН у прес-службі УГКЦ, київський єпископ-помічник владика Йосиф Мілян відслужив молебень у храмі Миколая на Аскольдовій Могилі. Захід відбувся за участі Глави УГКЦ Патріарха Любомира.

„Ми християни, так само як і всі інші люди стривожені майбутнім і тим що ми залишимо „грядучим поколінням” – зазначив очільник УГКЦ.

За словами Патріарха, Господь Бог передав природу в руки людям, щоби вони як мудрі господарі використовували її, зберігаючи з покоління в покоління ці Божі дари. „Якщо ми всю цю природу вживаємо згідно з Божою волею, тоді нам вистачає всього: і повітря, яким дихаємо, і рослин та збіжжя, для їди, і води для пиття” – пояснив Глава Церкви.

Відео дня

Біля храму на Аскольдовій Могилі також презентували екологічну карту планети, яку могли домалювати усі бажаючі. За словами організатора заходу Голови Патріаршої Комісії для сприяння християнській єдності о. д-р. Ігора Шабана: „Це надзвичайна подія для усіх християн, адже наше завдання дбати та охороняти природу, яку нам дарував Господь має бути одним з головних завдань для нас, тих хто населяє цю Планету. Церква намагається пригадати усім людям, що Божі дари у вигляді дерев, тварин та усього що нас оточує потребують бережного до себе ставлення, щоб наступні наші покоління могли з гордістю сказати, що наші батьки були відповідальними та дбайливими учнями Господа”.

День Творця, як християнське екологічне свято, був започаткований у 1989 році з ініціативи Вселенського Патріарха Димитрія І, який закликав увесь християнський світ у день початку нового церковного року (14 вересня за Юліанським календарем) до щорічної спільної молитви та практичних зусиль, спрямованих на порятунок природи.

На сьогодні до даної ініціативи долучились чисельні церкви православної, католицької та протестантської традицій. Того ж 1989 року в Європі розпочала свою діяльність Європейська Мережа Екологічної Співпраці Християн (EuropeanChristian Environmental Network).