У Всеукраїнській прощі у Зарваниці на Тернопільщині взяли участь близько 40 тис. прочан. Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, цього року на прощу прибули одразу троє голів обладміністрацій –Тернопільської Михайло ЦИМБАЛЮК, Івано-Франківської – Михайло ВИШИВАНОК та голова Львівської ОДА Василь ГОРБАЛЬ. Також на прощу приїхали президент Єпископської Конференції Італії, архиєпископ і митрополит Генуї Анжело кардинал БАНЬЯСКО та Апостольський нунцій в Україні Іван ЮРКОВИЧ.
На чудотворному місці почесних гостей вітав глава Української греко-католицької церкви блаженніший Любомир ГУЗАР та єпарх Тернопільсько-Зборівський Василій СЕМЕНЮК.
«Приємно вражений такою великою кількістю прочан, які взяли участь у цьому відпусті. Вони пожертвували своїм часом, якимись щоденними вигодами та прийшли до Зарваниці щоб через молитву та духовне спілкування краще пізнати євангельські науки. Дякую всям хто долучився до організації цієї прощі», – зазначив у своєму виступі М. ЦИМБАЛЮК.
Натомість під час недільної архиєрейської літургії блаженніший ЛЮБОМИР дякував кардиналу БАНЬЯСКО та всім єпископам римо-католицької церкви Італії за духовну опіку та допомогу українським заробітчанам.
Підкреслюючи важливість Року монашого покликання, глава УГКЦ висловив вдячність богопосвяченим особам за молитву, піст та любов, з якою вони здійснюють своє служіння у Церкві. «Ви підтримуєте Україну молитвою, ваше служіння освячує церковну спільноту та український народ, воно є неоціненним вкладом у розбудові духовності нашої нації», – сказав Л. ГУЗАР.
В кінці літургії кардинал БАНЬЯСКО висловив братерські вітання духовенству та вірним Православної Церкви. «Єдиний Господь і Учитель нехай допоможе нам з вірою іти шляхом до сопричастя і єдності, щоб світ вірив у любов Христа», – сказав він.