Італійський священик Паоло Падріні розробив електронне застосування для iPad, що дозволяє використовувати цей інтернет-планшет як міссалу, - книгу з послідуванням католицької меси.

Як повідомляє Благовест-інфо, програма буде безкоштовною і вже в липні почнеться її поширення англійською, французькою, іспанською, італійською і латинською мовами.

Два роки тому о. Падріні розробив інше застосування для популярного телефону iPhone - електронний часослов iBreviary. За словами священика, на сьогодні цю програму скачали вже 200 000 користувачів. На успіх "електронного часослову" звернули увагу у Ватикані, і о. Падріні запросили на посаду консультанта в Папську раду з соціальних комунікацій. Священик курирує сайт Pope2you.net - ватиканський інтернет-портал, орієнтований на молодь.

Відео дня

Нова розробка о. Падріні містить в собі усі тексти, використовувані при служінні меси протягом усього літургійного року. Згодом священик планує випустити додатки до своєї програми - аудіо матеріали, пропозиції за темами проповідей на різні свята, пояснення до богослужбових текстів і ноти співів. Клірик підкреслює, що нову програму, як і iBreviary, він створив за власною ініціативою і на власні гроші і вони не є частиною офіційної інтернет-стратегії Ватикану.

"Паперові книги ніколи не зникнуть,  - заявив о. Падріні в телефонному інтерв`ю. - Але в той же час, нас не повинне шокувати те, що на вівтарі замість звичайної книги можуть з`явитися сучасні інструменти, що допомагають нашій молитві".

Паоло Падріні - 36-річний приходський священик з міста Тортона на півночі Італії. На думку клірика, його розробка згодиться, в першу чергу, священикам, які багато подорожують. Нещодавно о. Падріні довелося служити в приході, де був тільки "дуже старий, брудний міссал. Якби зі мною був мій iPad, було б краще", розповідає падре.