У Луцьку перебувають мощі святої Терези від Дитятка Ісуса. Вони знаходяться у Луцькому кафедральному соборі святих Петра й Павла. Сьогодні святиня вирушить до Рівного у костел святих Петра і Павла, де знаходитиметься до 24 квітня.

 

Відео дня

Як передає кореспондент УНІАН, вчора у Луцькому костелі відбулася велелюдна меса за участю духовенства та паломників із Волинської та Рівненської областей під проводом єпископа-ординарія Луцької дієцезії Маркіяна ТРОФИМ’ЯКА.

 

До речі, Свята Тереза є покровителькою Луцької дієцезії РКЦ. Попередник сьогоднішнього єпископа, єпископ-ісповідник Адольф Шельонжек був присутній на канонізації святої Терези у Ватикані і так захопився її духовністю, що обрав за покровительку Луцької дієцезії. Після перерви, спричиненої радянським атеїзмом, новий єпископ Маркіян ТРОФИМ’ЯК особисто звернувся з цього приводу до папи Івана Павла ІІ і той підтвердив статус патронки Волині.

 

Загалом в Україні мощі однієї з найшанованіших католицьких святих - Терези від Дитятка Ісуса  перебувають вперше, 5 квітня до 10 червня. Реліквії зможуть вшанувати в усіх римо-католицьких дієцезіях країни. Вони побувають у кількох десятках великих і малих міст.

 

Реліквії привезли із Франції на запрошення Конференції римо-католицьких єпископів України. Безпосередньою організацією туру займаються отця-кармеліти з Бердичева.

 

Довідка УНІАН. Свята Тереза народилась 2 січня 1873 року у французькому містечку Алансон, була дев’ятою дитиною у глибоко віруючій родині Луї та Зелі Мартен. До Кармелю, де вже знаходились її старші сестри, Тереза вступила у 15 років. Про дозвіл на вступ до монастиря з суворим статутом у такому ранньому віці Тереза під час аудієнції особисто просила у Папи Римського.

 

Перебуваючи у Кармелі, свята Тереза відкриває власний духовний шлях – малу дорогу духовного дитинства. Цей шлях ?лковитої довіри Господу, дорогу «малих справ» Тереза описує у кількох рукописах, зроблених за проханням настоятельки. Пізніше вони лягли в основу книги «Історія однієї душі».

 

Помирає Тереза 30 вересня 1897 року від туберкульозу, у неповні 25 років, останні 9 років життя не залишала кармелітського монастиря у Ліз’є. Внутрішнє життя святої Терези було настільки прихованим, що незадовго до її смерті хтось з сестер у монастирі щиро знизував плечима: «що писати про неї у після смертному циркулярі?» Втім, «Історія однієї душі», яка вийшла через рік після смерті святої і відразу стала бестселером.

 

Папа Римський святий Пій Х, який канонізував Терезу у 1925 р., назвав її «най¦льшою сучасною святою». 1927 року він оголосив святу Терезу покровителькою місій, на рівні з св. Франциском Ксаверієм. 1997 року Папа Іван Павло ІІ настільки високо о?нив Терезину «малу дорогу» , що оголосив святу Терезу від Дитятка Ісуса і Пресвятого Обличчя Вчителем Вселенської Церкви. До неї цього титулу удостоїлись лише дві жінки – св. Тереза Авільська (реформаторка ордену кармелітів) і св. Катерина Сієнська.

 

Проте після смерті мощі святої побували у десятках країн, практично в усьому світі. Вони побували під каналом Ла-Манш та навіть у космосі, відомі численні випадки зцілень і чудес за посередництвом святої.