Згідно Постанов Сорок шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбувалася 13-14 вересня 2009 року у Львів-Брюховичі, було затверджено Програму протидії абортам в Україні. Також було вирішено для реалізації цієї програми створити Координаційну раду. Про це повідомляє

офіційний сайт УГКЦ

Серед заходів, передбачених програмою, є запровадження в нашій Церкві Дня пам`яті абортованих дітей. Цей день відзначається щороку у другу суботу Великого посту. Цього року цей день припадає на 27 лютого.

Відео дня

З благословення Блаженнішого Любомира, Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я підготувала Звернення, яке Глава Церкви поручає душпастирям зачитати у неділю, 28 лютого 2010 року, і додати під час Божественної Літургії два додаткові прошення до Сугубої ектенії.

«Сьогодні ми все частіше стаємо свідками, як сучасна культура, зокрема через практику аборту, перетворюється на культуру смерті. Відбувається драматична зміна світогляду людей, черствіння їхнього сумління, і це позначається на моральному стані всього суспільства та його цінностях…

Нагадуємо всім, що Церква не перестає навчати: Бог забороняє позбавляти життя ненароджену дитину! Цей гріх є тяжким гріхом вбивства людини, незалежно від того, що про це говорять державні закони та чисто земські міркування! Перше-бо нам треба слухатися Бога, а не людини!», ‒ наголошено у Зверненні Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, текст якого можна прочитати за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/1096.0.html.