У Хрестопоклонну неділю 7 березня 2010р. у храмі Блаженного Климентія Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса, 1), буде виставлена для молитовного почитання частина Хреста Господнього. Як повідомляє офіційний сайт Української Греко-Католицької Церкви, мощі перебуватимуть у храмі до великого четверга і усі бажаючі матимуть нагоду діткнутися дерева, яке принесло спасіння людству.

Як розповів адміністратор храму о. Севастіян Дмитрух, заплановано, що протягом року у храмі виставлятимуться мощі, які документовані Митрополитом Андреєм Шептицьким. Серед них: частина мощей зі столу на якому відбувалася тайна вечеря, частина одягу Ісуса Христа, частина одягу обручника Йосифа, хрест на якому був розіп’ятий ап. Петро, ап. Андрій, мощі св. Василія Великого, св. Григорія Ниського, св. Йосафата Полоцького, св. Катерини Сієнської та інших святих Вселенської Церкви.

Протягом років, перелічені реліквії перебували схованими і незнаними за часи підпілля. Сьогодні вони знайшли своє місце і зберігаються у церкві-музеї Блаженного Климентія Шептицького Львівської архиєпархії УГКЦ.

Відео дня

Починаючи від Хрестопоклонної неділі і до великого четверга, перша із колекції реліквія Хрест Господній буде виставлений для почитання. Вартує пригадати, що Цариця Олена, мати імператора Костянтина Великого - у 325 р. відправилася в Єрусалим з метою відшукати хрест, на якому був розп‘ятий Господь і місце Його поховання. Цариця Олена у 324 році почала подорож у Палестину, відвідала Єрусалим і там знайшла Господній Животворящий Хрест. Щоб дізнатися, котрий із хрестів є Господній, було покладено кожний з них на померлу особу. І як тільки покладено Господній хрест на померлого, цей повернув його до життя. Дізнавшись про це чудо народ масово вирушив до місця віднайдення Хреста, щиро молився і отримував зцілення.