У Києві опублікували рейтинг десяти найвпливовіших осіб в УГКЦ. Як повідомляє Sobor Media Group, дослідження робила всеукраїнська греко-католицька газета «Собор». Очолив десятку перших греко-католиків Блаженніший Любомир з номінацією «Обличчя Церкви», а на третьому місці опинився активний мирянин Мирослав Маринович.

«Очевидно, що визначити справжній вплив тієї чи іншої особи в суспільстві важко, а в такій Боголюдській установі, якою є Церква практично неможливо. Святих визначить Церква, а наша газета пише лише про той вплив на церковне життя, який є видимим», – зазначає головний редактор газети Тетяна Шпайхер.

«Собор» подає десять номінацій, серед яких «Обличчя Церкви», «Совість суспільства», «Ревний душпастир», «Мотор катехизації» та ін. До чільної десятки також потрапили ректор Українського католицького університету о. Борис Ґудзяк, директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський, Голова Патріаршої курії УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) та ін.

Відео дня

Рейтинг впливових греко-католиків в Україні публікується вперше. Для максимальної об’єктивності рейтингу видання використало три методи: oпитування експертів, аналіз конкретних справ відомих греко-католиків та аналіз результатів пошуку на запит цих осіб в пошукових системах Інтернет-мережі. Поруч із рейтингом видання розмістило статтю Петра Дідули «Між кращістю і святістю один крок і ціла вічність» – інший погляд на рейтинг впливових осіб УГКЦ.

«Хочемо ще раз наголосити, що рейтинг топ-10 аж ніяк не обмежує кількість достойних осіб в УГКЦ, він лише показує 10 добрих прикладів», – зазначають у виданні.