Резиденція св. Василія Великого УГКЦ у Луцьку отримала статус монастиря. Як повідомили УНІАН у прес-службі Луцького екзархату УГКЦ, нині у Василіянській резиденції св. Василія Великого постійно проживають і виконують своє служіння чотири священики і один брат.
Резеданція була заснована 29 вересня 1998 року декретом Протоархимандрта Василіянського Чину о. Діонісія Ляховича, ЧСВВ.
Як повідомили у прес-службі, на підставі звернення о. Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ, – Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Протоархимандрит Василіянського Чину святого Йосафата Всесвітліший о. Василій КОВБИЧ днями декретом надав резиденції св. Василія Великого статус монастиря.
Довідка УНІАН. У Луцьку були два старовинні монастирі. У 1240 році у місті було засновано монастир, посвячений св. Івану Богослову. Від 1720 року цей монастир став власністю отців Василіян і згодом ввійшов до складу Руської Провінції Василіянського Чину. У 1789 році цю обитель приєднано до Луцького монастиря Чесного Хреста, який був заснований у 1624 р., а з 1739 року також входив у склад Руської Провінції. Монастир Чесного Хреста у Луцьку проіснував до 1833 року. Будівля цього монастиря збереглася в непоганому стані і донині.
Діяльність отців Василіян на Волині після 150-річної перерви відродилася з виходом УГКЦ з підпілля. Хоча і в часи переслідувань підпільно душпастирював у Володимирі-Волинському і околицях бл. п. о. Маркіян Когут, ЧСВВ. З 1991 року отці і брати Крехівського монастиря почали їздити на празник св. Йосафата до Луцьку. З 1995 року у Володимирі-Волинському постійно проживав о. Григорій Бардак, ЧСВВ. Він служив кожної неділі як у Володимирі, так і в Луцьку, в римо-католицькому костелі. Коли у Луцьку відремонтували церкву на території військової частини, то передали її єпархіальному священику декану о. Роману Бегею. Отці Василіяни отримали земельну ділянку в іншій частині міста, у 55-ому мікрорайоні. Тут було споруджено монастир із кількох кімнат-вагончиків та тимчасову каплицю.
У 1995 р. ченці розпочали зведення монастиря і величавого собору. За настоятельства о. Григорія БАРДАКА, ЧСВВ, було викопано котлован. Після переїзду о. Григорія до іншого монастиря у Луцьку деякий час служив о. Всеволод СОКИРКО, інші священики. У 1998 р. настоятелем у Луцьку став о. Дмитро ГРОГОРАК, ЧСВВ, який з допомогою спонсорів і жертводавæв розпочав будівництво монастиря і церкви. З 2007 р. настоятелем монастиря у Луцьку є о. Терентій ЦАПЧУК, ЧСВВ. На даний час вже споруджено монастир, святилище, а в просторому підземному приміщенні облаштовано церкву.