Минулого тижня Папа Римський призначив 8 нових єпископів Католицької церкви і одного нунція. Залишили свої пости 2 ієрархи. Відбулася зміна настоятеля місії Sui iuris в Баку. Заснований новий діоцез в Еквадорі, передає Седмиця.Ru із посиланням на «Ratzinger-Inform».

4 листопада Бенедикт XVI прийняв відставку глави діоцеза Порту-Насиунал (Бразилія) Жералдо Вієйри Гусмана. Його повноваження перейшли до Ромуалду Матіасу Куявськи, що був до цього єпископом-коад`ютором цього ж діоцеза.

Цього ж дня понтифік заснував новий діоцез Сан-хасинто-де-ягуачи (Еквадор), виділивши його з території архидіоцеза Гуаякиль і передав його в підпорядкування митрополії Гуаякиль. Папа призначив першим єпископом Сан-хасинто-де-ягуачи Анібала Ньето Герру, що був до цього допоміжним єпископом архидіоцеза Гуаякиль.

Відео дня

Бенедикт XVI призначив допоміжним єпископом Гуаякиля (Еквадор) Гидо Івана Мінду Чалу, приходського священика і єпископського вікарія по духівництву діоцеза Ібарри, передавши йому титульну кафедру Ніси Ліцийської.

5 листопада Бенедикт XVI прийняв відставку глави архидіоцеза Севілья кардинала Карлоса Аміго Вальєхо. Його повноваження перейшли до Хуана Хосе Асеньо Пелегріно, коад`ютора цього ж архидіоцеза.

Також Папа прийняв відставку настоятеля місії Sui iuris в Баку (Азербайджан) священика Яна Чапли і призначив її новим настоятелем священика Володимира Фекете.

Понтифік призначив своїм нунцієм в Парагваї Елізео Антоніо Аріотті, титульного архієпископа Вібіани, що був до цього апостольським нунцієм в Камеруні і Екваторіальній Гвінеї.

6 листопада Бенедикт XVI призначив єпископом Вітбанка (ЮАР) Джузеппе Сандрі, вищого провінціала міссіонерів-комбоніанців в ЮАР.

Папа призначив допоміжними єпископами архидіоцеза Торонто (Канада): Вінсента Нгуєна священика з цього ж архидіоцеза, що був до цього додатковим судовим вікарієм і віце-канцлером, передавши йому титульну єпископську кафедру Аммаедари, і Уїльяма Терренса Макграттана, священика з діоцеза Лондон, що був до цього ректором вищої семінарії «Святий Петро» в Лондоні, передавши йому титульну єпископську кафедру Форноса Малого.

7 листопада глава Католицької церкви призначив єпископом Рутенга (Індонезія) Хубертуса Летенга, священика з Рутенга, ректора вищої семінарії в Рітапіреті, Маумері.