Розповсюдження грипу не є причиною для зниження інтенсивності молитовного життя віруючих. Таку точку зору висловив глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир ГУЗАР. Про це УНІАН повідомили у Департаменті інформації УГКЦ.

«Хто відчуває, що занедужав повинен утриматися від відвідування храму. Хто здоровий – має, вживши всіх необхідних захисних заходів, прийти і спільно із своєю парафією молитися за здоров’я і полегшення страждань тих, хто занедужав», – сказав Любомир ГУЗАР, відповідаючи на заклики місцевих чи центральних органів влади щодо обмеження проведення богослужінь у зв`язку з епідемією грипу.

При цьому предстоятель УГКЦ пояснив, що, попри існуючі випадки нездужання, не потрібно впадати у паніку.

Відео дня

«Хоча при цьому не можна легковажити доступними засобами захисту себе і оточуючих», – наголосив глава Церкви.

Зокрема, у храмі, біля ікони чи хреста, до яких прикладаються вірні, потрібно використовувати зволожену відповідним розчином хустинку. Натомість перед Святим Причастям священик повинен повчити людей про правила приймання Євхаристії.

«Представники влади, просячи нас скоротити, чи скасувати богослужіння, не повелися правильно, адже розповсюдження грипу не є причиною для зниження інтенсивності молитовного життя віруючих людей. В історії Церкви маємо багато випадків, коли у складних екологічних, епідеміологічних чи політичних ситуаціях, люди саме у храмі знаходили розраду, підтримку і охорону», – сказав Блаженніший Любомир.

Як повідомляв УНІАН, у зв`язку із поширенням в Україні небезпечного грипу А/H1N1, глава УГКЦ звернувся до вірних із закликом до молитви за недужих і терплячих.

«Це велике випробовування, яке Господь Бог посилає на наш народ. З однієї сторони нам треба вживати всіх засобів, щоб не впасти жертвою цієї епідемії, а з другої сторони, так як це бувало упродовж історії при таких нагодах, усильно молитися, щоб Господь Бог відвернув це лихо від нашого народу, якщо така Його воля», - зазначив Л.ГУЗАР.