На Тернопільщині у Бережанах у храмі Пратулинських мучеників виставили на почитання хрест з купола, який був сплюндрований в радянські часи. Як повідомили кореспонденту УНІАН в прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви, старовинний кований хрест зняли з купола у зв’язку з реставраційними роботами у храмі. У 40-их роках минулого століття, коли монастирський комплекс перейшов у власність Бережанської колонії, на хресті були обрізані рамена і перетворено його на шпиль.
“Сила хреста — непереможна, він долає смерть. Наш Спаситель використав хрест, аби нас спасти. І споглядаючи це колись зневажене, а нині віддане на почитання знаряддя Божого спасіння, кожен матиме змогу осягнути неосяжну глибину Божої любові”, – сказав під час виставлення у храмі реліквії адміністратор парафії отець Михайло БУГАЙ.
Довідка УНІАН. Храм Пратулинських мучеників ордену отців Бернардинів був збудований у Бережанах у 1630 році. З 1998 році церква діє як парафія УГКЦ на території Бережанської колонії. Парох храму отець Михайло БУГАЙ є водночас капеланом колонії та опікується неповнолітніми дітьми, що вчинили злочин.